آیا لایه برداری شیمیایی، میکروبلیدینگ را از بین می‌برد؟

آیا لایه برداری شیمیایی، میکروبلیدینگ را از بین می‌برد؟

اثر لایه برداری شیمیایی بر میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ و لایه برداری

 

لایه برداری شیمیایی و اثر آن بر میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ به معنای استفاده از رنگدانه‌ها در پوست است، یعنی قرار دادن رنگدانه در جایی که قرار است تا حد ممکن ممکن زنده و پویا بمانند. بنابراین هر کاری که با پوست روی و اطراف ابرو انجام می‌دهید، از جمله لایه برداری شیمیایی، تا حدی بر نتایج میکروبلیدینگ شما تأثیر می‌گذارد.

لایه‌برداری شیمیایی به عنوان راه حلی برای برطرف کردن طیف گسترده ای از عیوب پوست و همچنین به عنوان یک راه حل اصلی در درماتولوژی زیبایی تبدیل شده است، اما قبل از اینکه لایه‌برداری کنید، باید بپرسید:

آیا لایه برداری شیمیایی میکروبلیدینگ را از بین می‌برد؟

در این مقاله این موضوع را بررسی می‌کنیم.

آیا لایه برداری شیمیایی میکروبلیدینگ را از بین می برد؟

لایه برداری شیمیایی مستقیماً میکروبلیدینگ را حذف نمی‌کند، اما احتمالاً تا حدی آن را محو می‌کند.

حتی اگر پزشک یا تکنسین متخصص مواد شیمیایی را مستقیماً روی ابروهای شما اعمال نکنند، پس از جذب، عامل لایه‌بردار در پوست پخش می‌شود، بنابراین پوسته پوسته شدن پوست صورت حتی در خارج از ناحیه‌ای که مستقیماً تحت درمان قرار گرفته است، غیرمعمول نیست.

گاهی مشتریان گزارش می‌دهند که خط مو، خط فک و حتی لاله گوش آنها پوسته پوسته شده است، این گزارش‌ها به خصوص در مواقعی که لایه برداری شدیدتر باشد، بیشتر است. بنابراین استخوان ابرو قطعا می‌تواند به طور غیر مستقیم تحت تأثیر قرار گیرد.

اگر نمی‌خواهید نتایج میکروبلیدینگ شما تحت تأثیر لایه برداری قرار گیرد، اما همچنان می‌خواهید وضعیت پوستی خاصی را بهبود بخشید، بهتر است از این روش درمانی اجتناب کنید و به سراغ یک شکل مکانیکی لایه‌برداری پوست بروید، مانند میکرودرم ابریژن، که در آن تکنسین می‌تواند به طور منظم روی پوست کار کند.

از طرف دیگر، اگر به دنبال راهی برای حذف میکروبلیدینگ خود هستید، لازم است بدانید که لایه برداری شیمیایی این کار را برای شما نخواهد کرد، زیرا به اندازه کافی موثر نخواهد بود.

اگر لایه برداری واقعاً سبک باشد چطور؟

حتی یک لایه‌برداری سبک هنوز هم می‌تواند میکروبلیدینگ شما را تحت تاثیر قرار دهد.

لایه‌برداری‌های شیمیایی می‌توانند از نظر شدت متفاوت باشند، بنابراین بسته به مشکل پوستی، شما ممکن است یک لایه‌برداری‌های سبک، لایه‌برداری‌های با عمق متوسط و لایه‌برداری‌های عمیق را انجام دهید. هر دسته یک لایه ضخیم از پوست را هدف قرار می‌دهد و باعث لایه‌برداری آن می‌شود.

لایه برداری سبک فقط روی اپیدرم تاثیر می‌گذارد.
لایه برداری با عمق متوسط اپیدرم و بخشی از درم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
لایه برداری عمیق درمان‌های جدی برای جراحی پلاستیک است و این چیزی نیست که معمول بوده و اغلب انجام شود، بنابراین ما فعلا این دسته را کنار می گذاریم.


رنگدانه‌های میکروبلیدینگ قرار است در لایه درم پوست رسوب کنند، بنابراین واضح است که لایه برداری با عمق متوسط رنگدانه‌ها را محو می‌کند. این لایه برداری پوست شما را تا جایی که رنگدانه‌ها در آن فرو رفته اند، مورد هجوم قرار می‌دهند.

اگر از این منطق پیروی کنیم، لایه برداری سبک نباید روی میکروبلیدینگ تأثیر بگذارد زیرا به اندازه کافی به عمق پوست نمی رسد، درست است؟ خیر،اشتباه است!

یک لایه برداری سبک ممکن است به اندازه لایه برداری با عمق متوسط یا عمیق، میکروبلیدینگ شما را محو نکند، اما هنوز هم این احتمال وجود دارد که باعث شود شما ابروهای تکه تکه‌ای داشته باشید.

اگر لایه برداری واقعاً سبک باشد و پزشک و یا تکنسین متخصص پوست از لایه برداری بخش بسیار بزرگی از پوست اطراف ابروها اجتناب کند، ممکن است با میکروبلیدینگ دست نخورده لایه برداری را به پایان برسانید.

آیا می توان لایه برداری شیمیایی عمیق را به عنوان گزینه حذف میکروبلیدینگ در نظر گرفت؟

نه واقعا!

لایه برداری شیمیایی عمیق که روی ابروها یا نزدیک به ناحیه ابرو انجام می‌شود به طور بالقوه می‌تواند میکروبلیدینگ شما را تا حد زیادی محو کند، اما اگر هدف شما به طور خاص حذف میکروبلیدینگ است، باید از روش‌های مخصوص این کار استفاده کنید. 

با استفاده از لایه برداری شیمیایی عمیق برای حذف میکروبلیدینگ شما فقط در معرض خطر میکروبلیدینگ نیمه ویران هستید که بسیار بدتر از چیزی است که قبل از لایه برداری با آن مواجه بوده‌اید.

شما عزیزانی که از آرایش دائم قدیمی ابروی خود خسته شده‌اید می‌توانید در کلینیک زیبایی و آرایش دائم بانو یاسمن رئیسی در شیراز با بهترین امکانات تتوهای قدیمی را حذف و پاک کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا راببینید.

آیا لایه برداری شیمیایی روی سایر روش‌های آرایش دائم ابرو تأثیر می گذارد؟

لایه برداری شیمیایی روی هر نوع خالکوبی ابرو به همان شیوه‌ای که قبل‌تر توضیح داده شد تأثیر می گذارد، صرف نظر از این که این روش فیبروز ابرو، شیدینگ ابرو و یا هایبرید ابرو باشد.

 

0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x