روتین شبانگاهی پوست چرب

روتین پوست چرب روز
اگر پوست چربی دارید، به این معنی که در طول روز چندین بار به اطراف بینی و پیشانی خود دست بکشید و احساس چربی در نوک انگشتان کنید، توصیه می کنیم که این مطلب را با دقت مطالعه نمایید. محصولاتی که بیش از حد سنگین هستند می توانند پوست را چرب نشان دهند ، در حالی که محصولات بسیار سبک وزن ممکن است به اندازه کافی آبرسانی نکنند. اگرچه مراقبت از پوست چرب دشوار است ، اما روال مناسب مراقبت از پوست می تواند احساس خوب پوست تمیز و سالم را در شما ایجاد نماید. برای شناسایی نوع پوست خود مطلب معرفی انواع پوست را مطالعه نمایید.
روال مراقبت از پوست شبانه برای پوست های چرب - روال پیش از خواب
شما روز خود را پشت سر گذاشته اید و اکنون آماده می شوید تا راحت شوید و به رختخواب بروید. قبل از استراحت ، رعایت یک روال مراقبت از پوست در شب برای کاهش فرایند پیرشدن و چروک شدن پوست ضروری است.
گام اول: پوست خود را تمیز کنید.
مرحله 1: پوست خود را تمیز کنید می توانید از همان پاک کننده صبح استفاده کنید یا از یک پاک کننده استفاده کنید. به نوع آن دقت کنید که مناسب پوست های چرب باشد.
گام دوم: از تونر استفاده کنید.
تقویت پوست پس از تمیز کردن در شب نیز ضروری است. یک تونر خوب می تواند به جذب روغن اضافی و جلوگیری از آکنه کمک کند
گام سوم: از ماسک استفاده کنید.
گنجاندن یک ماسک خوب در برنامه روتین شبانه ، یک الی دو بار در هفته می تواند به پاکسازی عمیق منافذ پوست کمک کند. به دنبال فرمول هایی با رس های کائولن یا بنتونیت باشید زیرا می توانند به جذب روغن اضافی و لطیف شدن ظاهر پوست کمک کنند.
گام چهارم: رتینول استفاده کنید.
رتینول یک ماده عالی برای ترکیب در برنامه شبانه مراقبت از پوست است زیرا می تواند به مبارزه با علائم پیری پوست و درمان آکنه کمک کند. از آنجا که رتینول بسیار قدرتمند است ، با مشورت یک متخصص پوست ، با دوز کم بایستی کار را شروع کنید، و رفته رفته طبق نظر متخصص دوز را افزایش دهید.
گام پنجم: آبرسان بزنید.
به جای مرطوب کردن پوست با همان کرم روز ، بدنبال کرم شبانه ای باشید که دارای مواد مغذی بیشتری باشد و دارای ویژگی های ضد پیری یا روشن کنندگی باشد.
گام ششم: کرم دور چشم بزنید.
به عنوان آخرین مرحله در برنامه شبانه خود ، ناحیه ظریف چشم خود را با یک کرم دور چشم و مرطوب آبرسانی کنید.

منبع:

https://www.skincare.com/article/skin-care-routine-for-oily-skin

2 Comments

  1. مريم گفت:

    سلام گلم عالی بود راینول چیست؟

    • سلام بانوی زیباجو. ممنون از توجه و نظر شما.
      رتینول، که همچنین به عنوان ویتامین A 1 شناخته می‌شود، ویتامین موجود در مواد غذایی و به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شود. رتینول مشتقی از ویتامین A است که به عنوان ماده ضد پیری مورد استفاده قرار می گیرد و در بیشتر محصولات مراقبت از پوست دیده می شود. این ماده می تواند متابولیسم سلول های پوستی را تحریک کند و تولید کلاژن را بیشتر نماید. رتینول می تواند در داخل پوست جذب شود. زمانی که با آنزیم های خاصی ترکیب می شود، این ماده به ترتینوین تبدیل می شود که شکل اسیدی ویتامین A است و با عنوان اسید رتینوییک نیز شناخته شده است. استفاده از محصولا پایدار و با فرمول خوب به همراه رتینول، می تواند ظاهر اسیب های وارد شده به پوست، لکه های قهوه ای، خطوط، چین و چروک ها و و منافذ برگ را کاهش دهد. لطفا حتما از یک پزشک داروساز در داروخانه راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.