فیشال پس از “میکروبلیدینگ”: باید و نبایدهای بعد از میکروبلیدینگ

فیشال پس از “میکروبلیدینگ”: باید و نبایدهای بعد از میکروبلیدینگ

فیشال پس از میکروبلیدینگ

فیشال پس از میکروبلیدینگ

یکی از سوالات رایج در زمان میکروبلیدینگ که برای بسیاری از مردم بوجود می آید آن است که: آیا می‌توان پس از میکروبلیدینگ، فیشال انجام داد یه خیر؟

واقعیت ماجرا این است که پاسخ به این سوال ساده نیست و تنها با یک کلمه بله یا خیر نمیتوان حق مطلب را در مورد این سوال ادا کرد.

همانطور که می‌دانید برای هر نوع درمان صورت ابزارها، تکنیک‌ها و محصولات مختلفی استفاده می‌شود، بنابراین پاسخ به هرکدام از آن‌ها در برابر سوال بالا می‌تواند بله یا خیر باشد.

و ما اینجا هستیم تا در مورد همه آن ها به شما توضیحات لازم را بدهیم.

در این مقاله، دقیقاً متوجه خواهید شد که کدام درمان را باید انجام دهید و از کدام یک باید اجتناب کنید، بعلاوه برخی اطلاعات اضافی،مانند مدت زمانی که باید قبل از انجام درمان مورد نظر صبر کنید، را نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت .

در پایان، ما همچنین به طور خلاصه به برخی از ترکیبات رایج مراقبت از پوست و اینکه آیا برای استفاده پس از میکروبلیدینگ مناسب هستند یا نه و اگر مناسب هستند بهترین زمان استفاده از آن ها کدام است، خواهیم پرداخت.

انجام دهید: آبرسانی صورت پس از میکروبلیدینگ

همانطور که احتمالاً می دانید، مرطوب نگه داشتن ابروها پس از میکروبلیدینگ یکی از مهم ترین مراحل برای اطمینان از بهبود صحیح آنها است. بنابراین، درمان صورت با سرم آبرسان هیچ ضرری ندارد.

اما قبل از شروع درمان باید حداقل چند روز صبر کنید. در حالت ایده‌آل این مدت زمان حداقل 7 الی 10 روز است.

بیشتر سالن‌ها از سرم‌های اسید هیالورونیک همراه با سایر مواد مرطوب‌کننده استفاده می‌کنند که معمولاً پس از میکروبلیدینگ برای پوست شما مفید هستند.

با این حال، چنانچه جهت آبرسانی پوست خود به مراکز تخصصی و زیبایی پوست مراجعه می‌کنید باید به مسول مربوطه اطلاع دهید که اخیراً میکروبلیدینگ انجام داده‌اید.

انجام دهید: پاکسازی صورت پس از میکروبلیدینگ

در اصل، پاکسازی صورت پس از میکروبلیدینگ به تنهایی مشکلی ندارد. با این حال، بیشتر سالن‌ها لایه‌برداری را به عنوان بخشی از این درمان در نظر می‌گیرند این در حالی است که لبروهای شما هنوز حساس هستند.

بنابراین، اگر می‌خواهید پاکسازی صورت داشته باشید، باید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

  1. از متخصص زیبایی خود بخواهید هنگام لایه برداری از ناحیه ابرو چشم پوشی کند.
  2. یا از متخصص زیبایی خود بخواهید که لایه برداری را به طور کلی حذف کند.

گزینه 2 به طور قابل توجهی ایمن تر است.

در مقاله اثر لایه برداری شیمیایی بر میکروبلیدینگ به صورت کامل در این مورد صحبت کرده‌ایم.

انجام دهید: نور درمانی (LED تراپی) پس از میکروبلیدینگ

انجام هر نوع نور درمانی یا ال ای دی تراپی بعد از میکروبلیدینگ بی خطر است و نیازی نیست نگران محو شدن رنگ آن باشید.

چراغ‌های LED می‌توانند در کمک به روند بهبودی موثر باشند و برخی از سالن‌ها حتی آن را به عنوان بخشی از خدمات میکروبلیدینگ ارائه می‌دهند، زیرا می‌تواند به کاهش تورم و همچنین کاهش درد کمک کند.

بنابراین، LED ها حتی بلافاصله پس از درمان میکروبلیدینگ ایمن هستند و می‌توانند به بهبودی سریع‌تر و راحت‌تر کمک کنند.

انجام دهید (با احتیاط): هیدرودرم ابریژن پس از میکروبلیدینگ

کنترل دستگاهی که برای انجام درمان هیدرودرم ابریژن استفاده می‌شود بسیار آسان است، به این معنی که دقت کار بالا است. بنابراین، می‌توانید درمان را انجام دهید، اما از متخصص زیبایی بخواهید که از انجام کار بر روی ناحیه ابرو اجتناب کند.

به خاطر داشته باشید که ناحیه اطراف ابرو نیز ممکن است به دلیل انجام میکروبلیدینگ کمی حساس باشد، به خصوص اگر درست در روزهای بعد از درمان میکروبلیدینگ، بخواهید درمان صورت را انجام دهید.

بهتر است برای ایمنی بیشتر از انجام درمان هیدرودرم ابریژن بر روی ناحیه ابرو تا نیمی از پیشانی و پلک های بالایی خودداری کنید.

انجام دهید (با احتیاط): میکروکارنت پس از میکروبلیدینگ

وقتی صحبت از فیشال‌های میکروکارنت یا زیرجریان می‌شود، داستان دقیقاً مانند هیدرودرم ابریژن است. این درمان نیز دارای یک دستگاه دستی است که می تواند با دقت استفاده شود.

از آنجایی که این روش به عنوان یک درمان خانگی نیز محبوب است، بسیاری از مردم روزانه از آن استفاده می‌کنند، بنابراین دلیلی برای انحراف از روال معمول میکروکارنت وجود ندارد به شرطی که  حداقل ۲ هفته جریان الکتریکی را از ابروهای تازه خود دور نگه دارید.

انجام ندهید: لایه‌برداری شیمیایی پس از میکروبلیدینگ

هر نوع لایه برداری شیمیایی به احتمال زیاد به رنگدانه های ابروی تازه میکروبلیدینگ شده شما آسیب می‌رساند. به همین دلیل، بهتر است حداقل تا 6 هفته پس از میکروبلیدینگ به طور کامل از انجام آن اجتناب کنید؛ این بازه زمانی در واقع مدت زمانی است که طول می‌کشد تا پوست به طور کامل پس از میکروبلیدینگ بهبود یابد.

توجه داشته باشید که روند بهبودی پس از میکروبلیدینگ برای هر کسی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین این ۶ هفته که ذکر کردیم ممکن است در برخی موارد کافی نباشد. مهم است که قبل از اینکه به انجام لایه برداری فکر کنید، مطمئن شوید که ابروهای شما کاملاً بهبود یافته‌اند.

و حتی پس از آن، باید بدانید که لایه برداری شیمیایی در ناحیه ابرو می‌تواند باعث محو شدن و پوسته پوسته شدن زودرس رنگدانه شود، فارغ از این که چقدر از زمان انجام میکروبلیدینگ شما می‌گذرد.

انجام ندهید: لایه‌برداری فیزیکی پس از میکروبلیدینگ

لایه‌بردارهای فیزیکی شبیه لایه‌بردارهای شیمیایی هستند، به این معنا که شما در معرض خطر همان موارد قبلی هستی؛ محو شدن رنگدانه‌ها و آسیب به پوست حساس زیر ابرو!

مشکل اضافی لایه‌بردارهای فیزیکی این است که کنترل آن‌ها سخت‌تر است، به خصوص اگر از ژل یا سایر محصولات با دانه‌های زبر استفاده می‌کنید.

اگر به سادگی نمی‌توانید از لایه برداری صورت خو در این دو هفته چشم پوشی کنید، پیشنهاد می‌کنیم از یک دستکش یا پارچه لایه بردار استفاده کنید تا کمی دقت بیشتری داشته باشید. با این حال، باید بسیار مراقب باشید و از لای برداری اطراف ابرو خودداری کنید؛ چه بلافاصله پس از میکروبلیدینگ چه حتی در آینده و پس از بهبود کامل.

انجام ندهید: میکرودرم ابریژن پس از میکروبلیدینگ

میکرودرم ابریژن مشابه هیدرودرم ابریژن است (همانطور که از نامش می توان فهمید)، اما تفاوت مهم و عمده این است که میکرودرم ابریژن از ابزارهای تهاجمی‌تر استفاده می‌کند.

همانطور که در مورد لایه برداری شیمیایی توضیح داده شد، این مواد نه تنها  با رنگدانه‌ها بلکه با پوست نیز می‌توانند مشکل ایجاد کنند و یک تجربه ناراحت کننده را بوجود آورند.

درست است که این دستگاه دارای دقت زیادی بوده و می‌توان از کار کردن آن در اطراف ابرو جبوگیری کرد، اما توصیه می‌کنیم  میکرودرم ابریژن خود را تا زمانی که ابروهایتان به طور کامل التیام می‌یابند، که معمولاً حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد، به تعویق بیاندازید.

انجام ندهید: میکرنیدلینگ پس از میکروبلیدینگ

درست همانطور که محصولات خشن می‌توانند به رنگدانه‌ها و پوست شما آسیب برسانند، ابزارهای خشن نیز می‌توانند باعث آسیب شوند، مانند ابزاری که برای میکرونیدلینگ استفاده می‌شود. این موضوع در مورد درما رولر نیز صادق است، به خصوص از آنجایی که معمولاً انتهای آن پهن‌تر  و کنترل آن‌ها معمولاً دشوارتر است.

مانند بسیاری از درمان هایی که در اینجا در مورد آنها صحبت کردیم، اگر انجام میکرونیدلینگ در مرحله ترمیم ابروها ضروری است، می‌توانید آن را انجام دهید به شرطی که شما یا متخصص زیبایی‌تان با دقت زیادی به ناحیه اطراف ابروها نزدیک شوید و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب به این ناحیه انجام دهید.

اما باز هم بهتر است صبر کنید تا ابروها به طور کامل بهبود یابند.

مراقبت‌های عمومی پوست بعد از میکروبلیدینگ

اصولاً پس از انجام میکروبلیدینگ دستورالعمل‌های مراقبتی پس از آن در  اختیار شما قرار خواهد گرفت. معمولاً یک پماد مراقبت پس از درمان برای استفاده در حین بهبودی تجویز می‌شود.

به طور کلی، پس از میکروبلیدینگ بهتر است از محصولات تهاجمی مانند رتینول، اسیدها یا هر چیزی که دارای عطر است خودداری کنید.

آنچه می‌توانید و باید استفاده کنید محصولات سبک وزن مانند روغن‌های گیاهی است. و البته، استفاده از SPF روزانه را فراموش نکنید زیرا آسیب ناشی از نور خورشید یک خطر واقعی برای ابروهای میکرو بلیدینگ شده است.

3 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x