خراب شدن “لیفت مژه”: 5 دلیل اصلی و راه حل آن

5 دلیل خراب شدن لیفت مژه


5 دلیل خراب شدن لیفت مژه

5 دلیل برای خراب شدن لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه در واقع یک روش درمانی است که روز به روز محبوب‌تر می‌شود. این روش، غیر تهاجمی، ساده و مناسب برای تعطیلات تابستانی شما است!

اما درست مانند هر درمان زیبایی دیگر، مواردی وجود دارد که ممکن است شما را به نتیجه دلخواه نرساند. 

ممکن است لیفت مژه شما را یک فرد تازه کار انجام دهید یا خودتان تصمیم گرفته باشید که با روش ها و وسایل خانگی لیفت مژه را انجام دهید، در هر صورت ممکن است لیفت مژه شما به شکل و فرم دلخواه شما نرسد.

جرا این اتفاق میافتد؟

امروز با مجله آنلاین زیبایی بانو یاسمن رئیسی همراه باشید تا دلایل این اتفاق را به خوبی متوجه شوید.

 

1. تمیز نکردن صحیح مژه ها قبل از شروع کار

این اولین قدم در درمان لیفت مژه  و یک مرحله بسیار مهم و حساس است. اگر این مرحله بد انجام شود می‌تواند بر کل نتیجه تأثیر بگذارد، بنابراین باید مطمئن شوید که به درستی انجام شده است. هرگونه کثیفی، چربی، آرایش یا سلول‌های مرده پوست می‌تواند بر این فرآیند تأثیر بگذارد و مانع از فر شدن و بلند کردن مناسب مژه‌ها شود.

برای آماده سازی مژه ها از یک پاک کننده مناسب و ملایم استفاده کنید. می‌توانید از میسلارواتر استفاده کنید یا با محصولات پاک کننده‌ای که به‌خصوص برای چشم‌ها فرموله شده‌اند، عملیات پاکسازی چشم را انجام دهید.

 

   یک توصیه برای مژه آرتیست‌ها

  به مشتریان خود بگویید حداقل یک روز قبل از لیفت مژه از ریمل مخصوصا از نوع ضد آب آن استفاده نکنند. در این صورت حذف باقی مانده‌ها زمان و تلاش کمتری می‌برد.

 

2. استفاده بیش از حد از چسب

درست است که لیفت مژه برای حالت گرفتن به چسب نیاز دارد، این چسب مخصوص مژه‌ها را در طول درمان جدا و در جای خود نگه می دارد. اما چسب بیش از حد می‌تواند مانع از عملکرد محلول‌ها به شکلی که باید شود و در نتیجه لیفت مژه شما را خراب می‌کند.

 

   یک نکته اضافی

 هرگز با این تفکر که نتیجه نهایی کار بهتر خواهد شد در استفاده از چسب زیاده روی نکنید. به مقداری که برای چسباندن و فیکس کردن مژه‌ها لازم است از چسب استفاده کنید و قبل از رفتن به مرحله بعدی کاملا صبر کنید و مطمئن شوید که چسب خشک شده است.

 

3. کارکردن روی مژه‌های آسیب دیده

اگر مژه‌های شما یا مشتری‌تان خشک، شکننده یا به هر طریقی آسیب دیده است، بهتر است تا زمانی که بهبود نیافته‌اند، لیفت مژه را روی آن‌ها انجام ندهید.به خصوص به این دلیل که محلول مورد استفاده در روند درمان می‌تواند به آنها آسیب بیشتری برساند.

اگر از محلول‌های خشک‌کننده برای مژه‌هایی که از قبل خشک شده‌اند استفاده کنید، ممکن است منجر به شکستگی و موخوره شود، که قطعاً یک سناریوی اشتباه لیفت مژه است.

 

   نکته حرفه‌ای

مژه‌های خشک و آسیب دیده نیاز به استراحت و دور ماندن از لیفت یا اکستنشن مژه و یک سرم خوب برای بازیابی دارند. حتما پس از گذراندن دوره بهبود و استراحت، مجددا ارزیابی کنید که آیا وضعیت بهبود یافته است و آیا می توانید درمان را انجام دهید یا نه!

 

4. استفاده از ابزار خیلی کوچک یا خیلی بزرگ برای مژه

لیفت مژه باید برای همه شخصی سازی شود. بیگودی مخصوص مژه بزرگتر می‌تواند فر نرمتر و طبیعی‌تری ایجاد کند و بیگودی کوچکتر فرهای چشمگیرتری را ارائه می‌دهند.اما اندازه بیگودی باید نسبت به طول مژه‌ها انتخاب شود.اگر از بیگودی خیلی کوچک استفاده کنید، مژه‌ها را بیش از حد بلند کرده و فرهای غیرطبیعی ایجاد می‌کند. اگر از بیگودی خیلی بزرگ استفاده کنید، فر خیلی نرم می شود و لیفت قابل مشاهده نخواهید داشت و این تصور بوجود می آید که لیفت مژه انجام نشده است.

در دوره آموزشی لیفت و لمینت ابرو و مژه آکادمی بانو یاسمن رئیسی روش انتخاب درست ابزار و مواد لیفت و لمینت به صورت کامل به شما آموزش داده خواهد شد.

 

 

 نکته مهم

مژه‌های اغلب افراد برای لیفت مژه به یک بیگودی کوچک یا متوسط نیاز دارند، اما قبل از انجام کار مطمئن شوید که مژه‌ها را اندازه‌گیری کرده و مناسب‌ترین ابزار را انتخاب کنید. به این ترتیب یک لیفت مژه طبیعی را در نهایت خواهید داشت.

 

5. استفاده از محلول لیفتینگ روی تمام طول مژه

نکته بسیار مهم آن است که بدانید محلول لیفتینگ را فقط باید در وسط مژه‌ها استفاده کنید، و نه در تمام طول مژه‌ها! قانون کلی این است که آن را از یک سوم پایین تا وسط مژه ها بمالید و از کمی بالاتر از ریشه شروع کنید.

در دوره آموزشی لیفت و لمینت ابرو و مژه آکادمی بانو یاسمن رئیسی با جزییات کامل و دقیق نحوه استفاده از محلول لیفتینگ به شما آموزش داده خواهد شد.

 

آموزش لیفت مژه

سوال مهم: آیا پس از یک لیفت مژه ناموفق می‌توان دوباره کار را تکرار کرد؟

به عنوان یک مژه آرتیست حرفه‌ای هرگز نباد اجازه دهید که چنین موضوعی پیش بیاید. اما اگر مشتری شما خودش لیفتینگ را انجام داده و خراب شده یا برای لیفت مژه از خدمات افراد بدون صلاحیت لازم استفاده کرده و اکنون دچار مشکل شده است؛برای اینکه بدانید آیا باید این کار را انجام دهید یا نه باید به وضعیت مژه‌ها توجه کنید.

اگر مژه‌ها کاملاً خشک و آسیب دیده به نظر می رسند، لیفت مژه را تکرار نکنید چرا که فقط وضعیت را بدتر خواهید کرد. اما اگر مژه‌ها مانند قبل از لیفت اولیه سالم به نظر می رسند، ممکن است انجام لیفت دوباره مشکلی نداشته باشد، ولی میبایست زمان پردازش را کاهش دهید.

به طور کلی، بهتر است سلامت مژه ها را به خطر نیندازید و مشتری خود را بعد از چند هفته بازگردانید، اما اگر قضاوت حرفه‌ای شما می گوید که خوب است و می دانید محصولاتی که استفاده می‌کنید خیلی تهاجمی نیستند، میتوانید این عمل را تکرار کنید.

در نهایت هرگز فراموش نکنید که سلامت و زیبایی مژه مشتریان شما بر عهده شما است.

هشدار: اگر در حال انجام لیفت مژه خود با کیت خانگی هستید، توصیه می کنیم چند هفته صبر کنید. شما تجربه ارزیابی اینکه آیا مژه‌های شما می‌توانند یک دور دیگر را تحمل کنند یا خیر را ندارید و باید به آنها استراحت دهید. در غیر این صورت، عواقب ناشی از آن بر عهده خودتان خواهد بود و متاسفانه کسی نمیتواند پس از آن برای شما کاری انجام دهد. پس مراقب باشید!

نکات بیشتر برای دستیابی به یک لیفت مژه عالی 

  • به یاد داشته باشید که لیفت مژه باید شخصی سازی شود، بنابراین در مورد مژه‌های خیلی ضخیم یا صاف، بهتر است به مدت زمان قرار دادن محلول لیفت بر روی مژه‌ها نسبت به مژه‌های نازک دقت کنید.
  • از محصولات با کیفیت خوب استفاده کنید و همیشه مطمئن شوید که تاریخ مصرف آنها منقضی نشده است!
  • از یک پد پنبه‌ای خشک برای پاک کردن محلول های چسباننده و تثبیت کننده استفاده کنید.
  • می‌توانید از تایمر استفاده کنید تا مطمئن شوید که از زمان دست استفاده میکنید.
  • پس از لیفت مژه باید از آرایش در 24 ساعت اول خودداری شود، خصوصا استفاده از ریمل ضد آب.

در نهایت چنانچه دوست دارید حالت مژه‌های خود را زیباتر و فرم چشمانتان را بهتر کنید می‌توانید با مراجعه به مرکز زیبایی بانو یاسمن رئیسی در بهترین و زیباترین محیط و تحت نظر افراد حرفه‌ای و مجرب این مجموعه کار لیفت مژه را انجام داده و از نتیجه عالی آن لذت ببرید و یا در آکادمی بانو یاسمن رئیسی این کار را آموزش دیده و به یک مهارت و درآمد جدید برسید.

0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x