ماندگاری “اکستنشن مژه”: نکات و ترفندها

ماندگاری “اکستنشن مژه”: نکات و ترفندها

نکاتی برای افزایش ماندگاری اکستنشن مژه

 

همه اکستنشن مژه را دوست دارند! اکستنشن مژه چیزی فراتر از یک ریمل ساده است و کاری که انجام می‌دهد نیز از عهده بهترین ریمل‌های موجود در بازار نیز ساخته نیست. با اکستنشن مژه چشم‌ها درشت‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسند و جوانی را به چهره می بخشند.

اما در کنار این مزایای انکار نشدنی اکستنشن مژه معایبی نیز دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به مراقبت و نگهداری از آن برای ماندگاری بیشتر اشاره کرد. در این مقاله به بررسی نکات و ترفندهایی می‌پردازیم که ماندکاری اکستنشن مژه را بیشتر می‌کنند؛ از جمله:

 • ترمیم به موقع اکستنشن مژه
 • رعایت اصول بعد از اکستنشن مژه
 • براش زدن منظم مژه
 • نظافت منظم مژه
 • انتخاب محل مناسب جهت انجام اکستنشن مژه

نکاتی برای افزایش ماندگاری اکستنشن مژه

ماندگاری اکستنشن مژه چقدر است؟


میانگین طول عمر اکستنشن مژه تا 8 هفته است. اما معنای این جمله آن نیست که در طول این هشت هفته مژه‌ها همیشه در بهترین حالت خود هستند. واقعیت آن است که بعد از یک ماه تقریباً نیمی از اکستنشن مژه خود را از دست خواهید داد.

چرا این اتفاق می افتد؟ اکستنشن مژه به مژه‌های طبیعی شما چسبانده می‌شود و با رشد مژه‌های طبیعی، اکستنشن‌ها با آنها رشد می‌کنند. در نهایت با مژه های طبیعی می ریزند.

مژه‌های طبیعی از چرخه رشد 8 هفته‌ای پیروی می‌کنند و می‌ریزند. در لحظه استفاده از اکستنشن، همه مژه‌های طبیعی در همان لحظه در ابتدای چرخه رشد خود نیستند بلکه برخی جدید، برخی در وسط چرخه هستند و برخی تقریباً چرخه رشد را تکمیل کرده‌اند.

بنابراین پس از مدتی اکستنشن‌ها شروع به ریزش خواهند کرد، و نیمی از آنها تا هفته چهارم از بین خواهند رفت، در حالی که شما فکر میکنید قرار است همه مژه‌های شما تا هفته هشتم به قوت خود باقی بمانند.

چرخه رشد مژه

چگونه اکستنشن مژه با دوام بیشتری داشته باشیم؟

 

درست است که در روند چرخه و رشد مژه نمی‌توانید دخالتی داشته باشید. بعلاوه نمی‌توانید در زمان انجام و نگهداری اکستنشن مژه نیز این روند را نادیده بگیرید. اما نکاتی برای افزایش طول عمر و زیبایی اکستنشن مژه شما وجود دارد.

ترمیم به موقع اکستنشن مژه

ترمیم به موقع اکستنشن مژه به زیبا ماندن آن کمک میکند. چنانچه ترمیم انمام ندهید، پس از 6 تا 8 هفته تمام اکستنشن شما از بین می‌رود.

اگر می خواهید طول عمر اکستنشن مژه خود را افزایش دهید،ترمیم به موقع آن اجباری است. دفعات ترمیم مژه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد، چرا که برخی افراد سریعتر از دیگران مژه‌های خود را از دست می‌دهند. برخی از تکنسین‌های مژه به شما توصیه می‌کنند که بعد از ۲ الی ۳ هفته، وقت ترمیم مژه خود را رزرو کنید، در حالی که برخی دیگر می‌گویند پس از ۳ تا ۴ هفته هم مانعی ندارد.

اما آنچه که مسلم است آن است که تمام تکنسین‌های مژه در مورد یک چیز کاملاً اتفاق نظر دارند: بهترین زمان برای ترمیم اکستنشن مژه زمانی است که شما حداقل 40٪ از اکستنشن مژه‌های قبلی را روی مژه خود داشته باشید. در غیر این صورت، کاری که برای شما انجام می‌شود ترمیم نخواهد بود بلکه یک پکیج کامل اکستنشن است.

رعایت اصول بعد از اکستنشن مژه

تا 48 ساعت بعد از اکستنشن مژه شما موظف به مراقبت کامل از آن هستید.

یعنی باید آنها را کاملاً خشک نگه دارید و از بخار پرهیز کنید (به سونا نروید، بخور ندهید، شنا نکنید و در زمان آشپزی کاملا مراقب باشید). از دست زدن به مژه‌ها و کشیدن آن‌ها خودداری کنید. همچنین سعی کنید به پشت بخوابید. از ریمل، فر کننده مژه یا هر محصولی روی مژه‌های خود استفاده نکنید.

براش زدن منظم مژه

این کار آسانی است، اما اکثر مشتریان تمایل دارند آن را فراموش کنند. براش زدن اکستنشن مژه‌ها، از گره خوردن مژه جلوگیری می‌کند. همچنین براش زدن گرد و غبار، آلودگی و باکتری‌ها و همچنین چربی‌هایی که در طول روز روی مژه‌ها جمع می‌شوند را از بین می برد.

نکته مهم آن است که مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام می دهید. براش زدن را از پایه شروع نکنید، اگر چنین کاری انجام دهید خطر کشیدن اکستنشن‌ها و شکستن چسب را دارید. بلکه باید براش زدن مژه‌ها را از وسط شروع کنید و به سمت نوک مژه‌ها پیش بروید. همچنین مطمئن شوید که همیشه از یک برس تمیز استفاده می‌کنید.

نظافت منظم مژه

بله، اکستنشن مژه باید شسته شود. تکنسین مژه شما قرار است به شما بگوید هر چند وقت یکبار اکستنشن مژه خود را تمیز کنید. برخی به شما توصیه می کنند که آنها را دو بار در هفته بشویید، برخی دیگر می گویند هر روز. رایج‌ترین قانون این است که اکستنشن‌های کلاسیک خود را یک روز در میان بشویید و مژه‌های حجم‌دهنده، هیبریدی یا پرپشت را هر روز بشویید.

اکستنشن مژه خود را با دقت با محصولات فرموله شده خاص و برس تمیز بشویید. مطمئن شوید که بعد از آن آنها را خشک کنید.

چند نکته مهم:

اینکه اکستنشن مژه شما چقدر زود می ریزد به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی عوامل باعث می شود آنها خیلی زود از بین بروند، مانند تکنسین بی تجربه و مواد بی‌کیفیت، مراقبت و نگهداری نامناسب، شرایط آب و هوایی و غیره.

در اینجا چند نکته اضافی در مورد چگونگی ماندگاری طولانی تر اکستنشن مژه آورده شده است:

 • هنگام پاک کردن آرایش خود از استفاده از محصولات روغنی خودداری کنید. آنها می‌توانند روی چسب مژه تأثیر بگذارند و باعث ریزش زودرس شوند.
 • از ریمل استفاده نکنید برخی از متخصصین این حوزه معتقدند اگر اکستنشن مژه کلاسیک دارید استفاده از ریمل اشکالی ندارد.
 • به پشت بخوابید.
 • اکستنشن مژه‌های خود را مرتب براش بزنید و بشویید.
 • به موقع برای ترمیم اقدام کنید.
 • رعایت نکات مراقبت و نگهداری پس از آن، طول عمر اکستنشن مژه شما را افزایش می دهد و از آسیب به مژه‌های طبیعی شما نیز جلوگیری می‌کند.

انتخاب مکان مناسب برای اکستنشن مژه آخرین و مهمترین نکته‌ای است که میبایست به آن توجه کنید و می‌تواند در نتیجه نهایی اثرگذار باشد. برای انتخاب محلی که در آن اکستنشن مژه را انجام دهید به موارد زیر دقت کنید:

 1. متخصص مجرب: انتخاب یک متخصص مجرب و با تجربه در اجرای اکستنشن مژه بسیار حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که این فرد دارای مجوز و آموزش کافی در این زمینه است.
 2. محیط بهداشتی: مطمئن شوید که محیطی که اکستنشن مژه انجام می‌شود بهداشتی و تمیز است. ابزارها و مواد باید به روز و تمیز باشند تا از هرگونه عفونتی جلوگیری شود.
 3. استفاده از مواد با کیفیت: اطمینان حاصل کنید که از مواد با کیفیت برای اکستنشن مژه استفاده می‌شود. مژه‌هایی با کیفیت مناسب را انتخاب کنید که با مژه‌های طبیعی شما سازگار باشند و نتیجه طبیعی داشته باشد.
 4. مطابقت با سلیقه شما: در انتخاب محل، مطمئن شوید که سلیقه و استایل شما در نظر گرفته می‌شود و قبل از انجام کار با شما مشاوره می‌شود.حتما نمونه‌ کارهای قبلی آنها را مشاهده کنید.
 5. مشورت با متخصص: پیش از انجام اکستنشن مژه، مشورت کنید و آنچه که مدنظرتان است را با تکنسین مربوطه در میان بگذارید. آنها می‌توانند شما را راهنمایی کرده و به شما کمک کنند که نتیجه نهایی مطابق با انتظارات شما باشد.

با توجه به این موارد، انتخاب مکان مناسب برای اکستنشن مژه می‌تواند به تضمین یک نتیجه زیبا و مطمئن کمک کند.

0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x