“رژلب دائم” و 7 اشتباه بزرگ

حقایقی در مورد آرایش دایم لب
 

با توجه به اطلاعات فراوانی که در مورد رژلب دائم در دسترس است، ممکن است در دریافت این اطلاعات، چه از منابع اینترنتی و چه در جلسات حضوری، احساس گمراهی و سردرگمی کنید. اما ما صدای مغز شما را بلند و واضح می‌شنویم!

چه به عنوان یک هنرمند علاقه‌مند به ارتقاء مهارت‌های خود در زمینه رژلب دائم باشید، چه به عنوان یک فرد مبتدی در این حوزه و چه به عنوان کسی که قصد انجام آرایش دائم لب را دارد، خواندن این مقاله را تا انتها به شما توصیه می‌کنیم چرا که به شما کمک خواهد کرد تا حقیقت تصورات غلط و رایجی که در مورد رژلب دائم وجود دارد برای شما روشن شود.

به این مقاله اعتماد کنید تا به شما کمک کند مسیر صحیح را در این حوزه طی کنید و مهارت‌های خود را بهبود بخشید.

حقایقی در مورد آرایش دایم لب

اشتباه اول: رژلب دائم همان تتو لب است!

 شاید قبلاً عبارت‌های "تاتو لب" و "رژلب دائم" را به جای هم دیده باشید، اما ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا واقعا این دو روش یکسان هستند؟!

تاتو لب یک روش آرایش دائم لب است که در آن پیگمنت‌ها زیر لایه‌ی سطحی پوست تزریق می‌شوند تا رنگ و تعریف دائمی به لب‌ها بدهد. این فرآیند برای افرادی که به دنبال رنگ لب‌های پررنگ‌تر یا شکل لب‌های برجسته‌تر هستند و می‌خواهند در برابر چالش‌های روزانه مانند نوشیدن، خوردن و حتی بوسیدن راحت تر باشند، ایده‌آل است.

رژلب دائم به سبک جدید یا لیپ بلاش یک نوع تاتو لب یا نسخه‌ای از تاتو لب است که به لب‌ها رنگی نرم و طبیعی می‌دهد.

این فرآیند لب‌های شما را تقویت کرده و حالتی از رنگ را بدون زخم عمیق بر روی لب ایجاد می‌کند. رژلب دائم گزینه چندکاره‌ای است که تغییرات ظریفی متناسب با ترجیحات فردی و رنگ پوست هر فرد، ارائه می‌دهد.

با گذشت سالها، رژلب دائم به طور گسترده ای محبوب شده است و به دلیل تقاضای زیاد آن، هنرمندان PMU شروع به استفاده از اصطلاحات رژگونه لب و تتو لب کردند؛ که احتمالاً باعث سردرگمی مشتریان شده است.

بنابراین، به طور خلاصه: وقتی یک آرایشگر  می‌گوید رژگونه لب یا آرایش دائم لب یا لیپ بلاش،در واقع به یک سبک محبوب از تتو لب فکر می کند که به لب های شما رنگی ملایم می دهد.

اشتباه دوم: فرایند انجام رژلب دائم یک فرایند دردناک است.

اگر به سرخ شدن لب‌هایتان فکر می‌کنید اما همزمان از درد کشیدن می‌ترسید، قابل درک است. خوشبختانه، می‌توانیم به اطلاع شما برسانیم که این روش آسیبی ندارد و فقط کمی ناراحت کننده است.

هر عملی که روی لب‌ها انجام شود به دلیل حساسیت آن ناحیه با درد یا ناراحتی همراه است. با این حال تیم آکادمی بانو یاسمن رئیسی راحتی مشتری را در اولویت قرار می دهد.

مواد بی‌حس‌کننده، مانند کرم‌های موضعی یا ژل‌های حاوی موادی مانند لیدوکائین، به طور معمول قبل از عمل استفاده می‌شوند. این عوامل به طور موثری حساسیت لب‌ها را از بین می‌برند و هر گونه ناراحتی احتمالی را در طول درمان به حداقل می‌رسانند.

تخصص هنرمند نیز نقش بسزایی در کاهش درد هنگام رژلب دائم زدن دارد. یک متخصص ماهر می داند که چگونه فشار دست خود را تنظیم کند تا کل فرایند رژلب دائم تا حد امکان برای مشتریان راحت و بی دردسر باشد.

اشتباه سوم: رژ لب دائم باعث تبخال می‌شود.

اگر مستعد ابتلا به تبخال هستید اما علاقمند به استفاده از متد رژلب دائم هستید، قابل درک است که نگرانی داشته باشید اما واقعیت این است که رژلب دائم، خود، مستقیماً باعث ایجاد تبخال نمی‌شود.

تبخال که به عنوان تاول تب نیز شناخته می‌شود، توسط ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد می شود. برای افرادی که مستعد این مشکل هستند، هر عمل لب، از جمله رژلب دائم، ممکن است خطر شیوع بیماری را ایجاد کند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که بروز تبخال منحصر به رژلب نیست و می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی از جمله استرس، بیماری و تغییرات هورمونی رخ دهد.

اگر مستعد ابتلا به تبخال هستید، مهم است که از قبل به متخصص مربوطه اطلاع دهید. آنها ممکن است داروهای ضد ویروسی یا درمان های موضعی را برای جلوگیری از شیوع یا کاهش شدت آن به شما توصیه کنند.

رژلب دائم و شایعات مربوط به آن

اشتباه چهارم: رژ لب دائم همیشگی است.

یکی از تفکراتی که با توجه به اسم رژلب دائم وجود دارد آن است که وقتی آن را انجام دادید، رنگ برای همیشه باقی می ماند و نیازی به نگهداری یا ترمیم نیست. در حالی که رژلب دائم یک روش نیمه دائمی است و مهم است که بدانیم برای همیشه دوام ندارد.

بنابراین، برای اینکه بدانید رژلب دائم شما چقدر دوام خواهد داشت، مهم است که عواملی مانند نوع پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، فرآیندهای متابولیک بدن، تکنیک مورد استفاده و موارد دیگر را در نظر بگیرید. برخی از مشتریان نتایج طولانی تری را نسبت به دیگران تجربه می‌کنند.

طول عمر رژلب دائم در افراد مختلف متفاوت است و به مراقبت های بعدی نیز بستگی دارد. به طور معمول، قبل از نیاز به ترمیم برای حفظ شدت رنگ مورد نظر، بین یک تا سه سال دوام می آورد.

نکته مهم

مهم است که به یاد داشته باشید که رژلب دائم مانند یک خالکوبی سنتی دائمی نیست و اگر می‌خواهید نتایج خود را طولانی‌تر کنید، به ترمیم کردن نیاز خواهید داشت.

اشتباه پنجم: فرایند انجام رژلب دائم ایمن نیست و باعث آسیب به لب‌ها می‌شود.

شاید بحث برانگیزترین شایعه در مورد رژلب دائم این باشد که بی خطر نیست و به نوعی به لب‌های مشتری آسیب می‌رساند.

مطمئن باشید، زمانی که رژلب توسط یک متخصص واجد شرایط و با تجربه با استفاده از تکنیک‌های مناسب و مواد با کیفیت بالا انجام شود، رژ لب بی خطر تلقی می‌شود و بعید است که به لب ها آسیب برساند.

درک این نکته مهم است که انجام رژلب دائم، مانند هر عمل زیبایی، خطرات خاصی را به همراه دارد. با این حال، زمانی که یک هنرمند ماهر PMU درمان را در یک محیط تمیز با ابزارهای استریل انجام دهد، این خطرات به حداقل می‌رسد.

همچنین، پس از انجام رژلب دائم، حتما از دستورالعمل‌های متخصص خود پیروی کنید. پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعد از عمل مانند پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عدم برداشتن پوست لب یا خراشیدن لب‌ها، می‌تواند به پیشگیری از عوارض و بهبود بهینه کمک کند.

مطمئن شوید که هر روز از محصولات لب با SPF استفاده کنید تا از آسیب آفتاب، هیپرپیگمانتاسیون و نتایج ضعیف جلوگیری کنید.

اشتباه ششم: رژلب دائم حالت غیر طبیعی به لب‌ها می‌دهد.

بسیاری از افراد علیرغم علاقمندی به زیباتر دیده شدن به دلیل نگرانی از ساختگی یا مصنوعی به نظر رسیدن رژلب دائم از انجام آن صرفنظر می‌کنند. با این حال، واقعیت کاملا برعکس است، زیرا رژلب دائم به طور خاص با هدف افزایش زیبایی طبیعی لب‌ها در عین حفظ ظاهر ظریف و واقعی بوجود آمده است.

بر خلاف رژ لب یا خط لب سنتی که گاهی اوقات می‌تواند خشن یا بیش از حد چشمگیر به نظر برسد، تکنیک های رژلب دائم به دنبال ایجاد رنگی نرم و طبیعی برای لب‌ها هستند.

یک متخصص PMU با دقت رنگدانه هایی را انتخاب می‌کند که رنگ طبیعی لب و رنگ پوست مشتری را تکمیل کند تا رنگ‌ها به طور یکپارچه ترکیب شوند!

همچنین، تکنیکی که آن‌ها استفاده می‌کنند (و چند مورد برای انتخاب وجود دارد) بر ایجاد یک انتقال تدریجی رنگ و تقلید از ظاهر طبیعی لب‌ها تمرکز دارد. با لایه بندی رنگدانه، هنرمندان می‌توانند ظاهری کاملا طبیعی به لب‌های شما بدهند.

توجه داشته باشید که بعد از اینکه لب‌های شما روند بهبود را طی کردند میتوانید نتیجه نهایی کار را ببینید. پس صبور باشید.

اشتباه هفتم: رژلب دائم فقط برای خانم‌ها است.

این موضوع دور از واقعیت نیست؛ اما در سال‌های اخیر، تعداد مردانی که برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس خود به دنبال عمل‌های زیبایی از جمله رژلب دائم هستند، افزایش چشمگیری داشته است.

رژلب دائم یک روش همه کاره است که می‌تواند برای مشتریان از هر جنسیتی که خواهان بهبود ظاهر لب‌های خود هستند، مفید باشد. هدف رژلب دائم برای مردان افزودن رنگ، مبارزه با هایپرپیگمانتاسیون، پنهان کردن جای زخم یا بازتعریف شکل لب است.

خوشبختانه، ننگ پیرامون درمان‌های آرایشی برای مردان به تدریج کاهش می‌یابد، و به بیشتر آن‌ها اجازه می‌دهد تا با بررسی گزینه‌هایی مانند رژلب دائم برای بهبود ویژگی‌های خود و بهبود عزت‌نفس اقدام کنند!

 

lip blush for men

منبع:

www.pmuhub.com

0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x