ورزش بعد از “میکروبلیدینگ”+ 3 خطر ورزش بعد از آرایش دائم

ورزش بعد از “میکروبلیدینگ”+ 3 خطر ورزش بعد از آرایش دائم

ورزش کردن بعد از آرایش دائم خوب است یا بد؟
 

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ یا هر روش آرایش دائمی برای بهبود و ایمنی پوست شما و همچنین برای حفظ رنگدانه‌ها بسیار مهم است.

یکی از دستوراتی که ممکن است متخصص آرایش دائم به شما بدهد این است که پس از انجام میکروبلیدینگ برای مدت معینی از ورزش خودداری کنید. ممکن است از این موضوع تعجب کنید و از خود بپرسید که چه ارتباطی بین ابروها، لب‌ها یا چشم‌های آرایش کرده شما و تمرین ورزشی وجود دارد؟

در واقع ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد و باعث تعریق می‌شود که می تواند منجر به تحریک و قرمزی طولانی مدت در ناحیه تحت درمان شود. همچنین گرمای تولید شده از فعالیت بدنی می‌تواند تورم را افزایش دهد و روند بهبودی را طولانی مدت کند. بنابراین، کمترین میزانی که متخصصان برای احتناب از ورش پس از میکروبلیدینگ توصیه میکنند تا حداقل 24 ساعت پس از انجام میکروبلیدینگ است. اما حتما میبایست در این مورد با متخصص میکروبلیدینگ خود صحبت کنید.

ورزش کردن بعد از آرایش دائم خوب است یا بد؟

تا چه مدت بعد از میکروبلیدینگ باید از ورزش خودداری کرد؟

بعد از میکروبلیدینگ از ورزش کردن به مدت 2 هفته خودداری کنید. این مدت، طول زمانی است که پوست نیاز دارد تا ترمیم شود و برش‌های سطح پوست بسته شوند.

ممکن است با اطلاعات متناقضی روبرو شوید. برخی از متخصصات میکروبلیدینگ توصیه می کنند که تنها یک هفته از ورزش کردن خودداری کنید، برخی حتی می‌گویند که می توانید ورزش سبک را در روز بعد انجام دهید. اما بهتر است که جوانب احتیاط را کاملا رعایت کنید پرا که قطعا دوست ندارید هزینه‌ای که برای میکروبلیدینگ کرده اید را هدر دهید.

ورزش زودتر از 2 هفته می تواند بر کیفیت و ماندگاری نتایج آرایش دائمی شما تأثیر بگذارد.

پیشنهاد می‌شود که برای چند هفته از تمرین در فضای باز خودداری کنید چرا که نبباید ابروهای خود را خیلی زود در معرض نور خورشید قرار دهید.

چرا ورزش بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است؟

ورزش بعد از میکروبلیدینگ و سایر روش‌های آرایش دائم قبل از سپری شدن 14 روز می‌تواند احتمال عفونت یا تحریک را افزایش دهد، ممکن است روند بهبودی را کند کند و بر کیفیت نتایج بهبودی تأثیر بگذارد.

خطرات ورزش بعد از میکروبلیدینگ:

  • احتمال عفونت بالا

اگر عرق وارد برش‌های میکروبلیدینگ یا سوراخ‌های میکروپیگمنتیشن دستگاه شود، بستر مناسبی برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند. رطوبت همراه با گرما (ورزش باعث افزایش دمای بدن شما می‌شود) به معنای شرایط عالی برای تکثیر باکتری‌ها و ایجاد عفونت است.

  • تحریک بیشتر پوست 

پوست شما از قبل و توسط میکروبلیدینگ تحریک شده است. قرار دادن آن در معرض عرق فقط آن را بدتر می‌کند. شما احساس ناراحتی بیشتری خواهید کرد و خودداری از دست زدن به آن ناحیه سخت تر خواهد بود.

  • کند کردن روند بهبودی

میکروزخم‌ها باید همیشه خشک نگه داشته شوند. تنها سناریویی که ممکن است باعث خیسی آن ها شود، تمیز کردن منظم است، و حتی در آن زمان فقط به یک پد پنبه‌ای مرطوب نیاز دارید و بلافاصله بعد از آن میبایست ناحیه را خشک کنید.

مرطوب شدن رنگدانه تازه اجرا شده در مواردی غیر از تمیز کردن روزانه مجاز بر روند ته نشین شدن آن تأثیر می گذارد. در نتیجه، طول عمر ابروها را کوتاه میکند. لازم به ذکر است که ته نشین شدن رنگدانه یک فرآیند بسیار ظریف است و شما نباید کاری کنید که بر این روند تاثیر منفی بگذارید.

ترکیب شیمیایی عرق بر رنگدانه‌های میکروبلیدینگ تأثیر می گذارد

عرق حاوی نمک است و نمک روی رنگدانه‌ها تأثیر می‌گذارد. در 2 هفته اول پس از درمان، رنگدانه ها هنوز در پوست می نشینند، بنابراین در برابر واکنش‌های شیمیایی، چه از بیرون و چه از داخل، بسیار مستعد هستند.

عرق از هر دو جهت با رنگدانه در تماس است.

با تعریق، عرق به ناچار به سمت پایین تراوش می‌کند و مقادیر زیادی از آن می‌تواند به سمت پایین پیشانی و به ناحیه تحت درمان حرکت کند. از آنجایی که عرق از طریق منافذ خارج می شود، از داخل با رنگدانه در تماس است.در نتیجه به معنای واقعی کلمه می تواند آن را از پوست خارج کند.

بعلاوه بزرگترین مشکل محتوای نسبتاً زیاد نمک در عرق است. نمک به عنوان یک قاتل رنگدانه شناخته می‌شود.

در واقع، یک  روش حذف رنگدانه‌ها بر اساس این واقعیت است که نمک رنگدانه را از پوست استخراج می‌کند.در این روش محلول نمکی را به نقاطی که رنگدانه‌های ناخواسته قرار می‌گیرند تزریق می‌کنند؛ نمک رنگدانه را خشک می‌کند و با لنف، خون و پوسته ای که روی سطح ایجاد می شود از بین می‌رود.

بنابراین مطمئناً نمی خواهیدبصورت ناخواسته برای حذف رنگدانه‌های تازه تزریق شده میکروبلیدینگ تلاش کنید!

بهترین زمان ورزش کردن پس از جلسه ریکاوری میکروبلیدینگ

تنها پس از دو هفته مجاز به ورزش کردن هستید!

جلسه ریکاوری میکروبلیدینگ ممکن است کار کمتری نسبت به جلسه اصلی داشته باشد، اما تمام قوانین مراقبت پس از آن یکسان است. پوست شما یک بار دیگر شکسته می‌شود و رنگدانه های بیشتری تزریق می‌شود. روند بهبودی ممکن است به شدت بار اول نباشد، اما پوست هنوز باید تمام مراحل را طی کند و رنگدانه اضافی باید در آن جا بیفتد.

بنابراین، از تمرین خود صرف نظر کنید.

 

توجه داشته باشید

ورزش بعد از میکروبلیدینگ واقعاً تنها در صورتی قابل قبول است که شما یک ورزشکار حرفه ای باشید که مطلقاً نمی توانید 2 هفته بدون تمرین ادامه دهید.اگر اینطور است، همیشه یک بند عرق گیر بالای ابروهای خود ببندید و در اسرع وقت آنها را تمیز کنید. اما این احتمال را بدهید که  نتیجه نهایی کار بی نقص نباشد و نیاز به تکرار و ریکاوری بیشتر داشته باشید!

چه زمانی بعد از میکروبلیدینگ میتوانم ورزش کنم؟

پاسخ به دو سوال پر تکرار در مورد ورزش پس از میکروبلیدینگ

چه زمانی پس از انجام خط چشم دائم می‌توانم ورزش کنم؟
2 هفته صبر کنید! تمام مواردی که در مورد میکروبلیدینگ ابرو گفتیم در اینجا نیز صدق میکند.
آیا بعد از رژلب دائم می‌توانم ورزش کنم؟لب عرق نمیکنه!
باز هم 2 هفته صبر کنید. رژلب دائم نیز یک روش آرایش دائمی است که در آن بیشترین رنگدانه در طول فرآیند بهبودی استخراج می‌شود، بنابراین نباید باعث از بین رفتن رنگدانه اضافی شوید. تا می توانید از عرق کردن خودداری کنید.

مشکل ورزش بعد از میکروبلیدینگ یا سایر روش های آرایش دائم در خود تمرین نیست، بلکه در عرق ایجاد شده است. بنابراین، این اصول به همه فعالیت‌هایی که باعث تعریق شما می‌شود،مرتبط است و باید سعی کنید تا 2 هفته بعد از عمل از آن اجتناب کنید.

ما می دانیم که برخی چیزها خارج از کنترل شما هستند و نمی توانید زندگی خود را فقط به این دلیل که ابروهای خود را میکروبلیدینگ کرده اید متوقف کنید، اما همه چیز به شما برمیکردد.

منبع:

www.pmuhub.com

2 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x