میکروبلیدینگ و نکاتی که باید بدانید!

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ راه حلی است بی دردسر به جای ساعت ها مداد زدن و سایه زدن در ابروهایی که نهایتا قرینه و یکسان نمیشوند و تلاش های شما را بی نتیجه میگذارند!

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ شیراز

میکروبلیدینگ چیست؟

به زبان ساده میکروبلیدینگ نوعی معماری ابرو و در واقع ایجاد بهترین شکل برای هر چهره است که بصورت یک رویکرد کاملاً سفارشی برای هر مشتری انجام می‌شود.

این فرآیند به لطف ابزاری که استفاده می‌شود بسیار دقیق است . این ابزار مانند یک خودکار که نوک آن یک تیغه شیب‌دار با 10-12 سوزن کوچک در انتهای آن است؛ سوزن‌هایی که به پوست نفوذ نمی‌کنند و فقط به ظرافت سطح پوست را خراش می‌دهند، در واقع چیزی شبیه به برش کاغذکه بسیار ظریف و حساس است.

این سوزن ضربه‌هایی را با رنگدانه‌های مخصوص روی لایه اپیدرم پوست برجای می‌گذارند که در نهایت نتیجه مانند موهای ریز، واقعی و طبیعی بدست می آید.

تفاوت ابروهای میکروبلیدینگ با تاتو کردن ابروها چیست؟

میکروبلیدینگ، بر خلاف تاتو ابرو، در لایه عمیق پوست نیست، بلکه بیشتر در سطح است. میکروبلیدینگ نیز یک روش نیمه دائمی محسوب می شود که ماندگاری آن در حدود 18 ماه است..

در روش میکروبلیدینگ ضربه‌های مو بسیار طبیعی‌تر و ظریف‌تر از تاتو ابرو است، زیرا از سوزن/تیغه‌ای دستی استفاده می‌شود و هیچ ابزار الکتریکی در این تکنیک وجود ندارد. بنابراین بیشتر صدای خراش وجود دارد تا وزوز یک تفنگ خالکوبی که پوست را عمیقا سوراخ می کند.

میکروشیدینگ چیست و چه تفاوتی با میکروبلیدینگ دارد؟

بله، ممکن است نام‌ها به طرز گیج کننده‌ای شبیه به نظر برسند، اما مطمئن باشید که میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ کاملاً متفاوت هستند.

هر دو شکل آرایش نیمه دائمی برای ابروهای شما محسوب می‌شوند که چند تفاوت ظریف اما مهم دارند. در مقایسه با ظاهر موی فوق العاده دقیق و منحصر به فرد میکروبلیدینگ، میکروشیدینگ ظاهر بسیار نرم‌تری دارد. مانند تفاوت استفاده از مداد ابرو در مقایسه با پودر یا سایه ابرو!

میکروبلیدینگ خطوطی شبیه مو را در بین موهای ابروهای شما بوجود می آورد در حالی که میکروشیدینگ نقاط ریز را در امتداد ابروهای شما و با وضوح کمتر مشخص می‌کند.

 • مطمئن نیستید کدام تکنیک برای شما مناسب است؟

نگران نباشید، با مشاوره با تکنیسن‌های مرکز تخصصی یاسمن رییسی می‌توانید به بهترین نتیجه برسید؛ ضمن این که تکنسین های متبحر مرکر تخصصی میکروبلیدینگ یاسمن رییسی هر دو روش را به صورت کاملا واقعی و طبیعی برای شما انجام می‌دهند.

مراحل انجام میکروبلیدینگ

برای اینکه بدانید وقتی ابروهای خود را میکروبلید می‌کنید واقعا چه اتفاقی می‌افتد مراحل انجام کار را برای شما لیست کرده‌ایم:

 • ابتدا محل ابروها را تمیز و ضدعفونی می‌کنیم.
 • سپس با استفاده از یک پماد موضعی محل را بی‌حس می‌کنیم (این بی‌حسی حدود 40 دقیقه طول می‌کشد).
 • بعد از آن با استفاده از ابزار کار، ناحیه اطراف ابروها را اندازه گیری کرده و با در نظر گرفتن شکل صورت، تقارن، ویژگی‌های صورت و ... بهترین شکل ابرو را ترسیم می‌کنیم.
 • سپس ضربه زدن با سوزن شروع می‌شود و به آرامی رنگدانه را از طریق ضربه‌های سنگین به لایه اپیدرمی پوست وارد می‌کنیم. هر ضربه یک خط سطحی در پوست است که رنگدانه رنگ در آن نفوذ کرده و سپس ته نشین می‌شود. در صورت وجود هر گونه احساس درد یا ناراحتی در این مرحله، سریعا یک لایه دیگر از کرم بی حس کننده را به ناحیه اضافه می‌کنیم که بعد از 5 دقیقه موثر واقع می شود.
 • در نهایت یک لایه نهایی رنگدانه را اضافه می‌کنیم که به مدت 5 دقیقه باقی می‌ماند، ناحیه را تمیز می‌کنیم و از دیدن ابروزهای زیبا، متقارن و طبیعی ایجاد شده لذت میبریم 😊

«در عرض 6 تا 8 هفته یک جلسه شارژ برای پر کردن هر شکافی که رنگدانه به درستی جذب نشده یا بهبود نیافته است، در نظر گرفته میشود.»

چرا جلسه شارژ میکروبلیدینگ وجود دارد و چه زمانی این اتفاق می افتد؟

جلسه تکمیلی پس از 6-8 هفته صورت می‌پذیرد. این زمانی است که می‌توانیم اولین قدم‌ها را ارزیابی کنیم، و در صورت تمایل، رنگدانه‌های تیره‌تری را اضافه کنیم.

در این میان چه اتفاقی می افتد؟

شما در طول این 6 تا 8 هفته باید دستورالعمل‌های مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را دنبال کنید (به زیر مراجعه کنید) و از هر گونه کندن پوست یا خراشیدگی به هر نحوی خودداری کنید. ابروهای شما مانند روش تتو ابرو شروع به بهبود خواهند کرد، که این بهبودی خود ممکن است باعث تحریک شود، اما کاملا طبیعی است.

در ده روز آینده رنگ ابروهای شما تغییر می‌کند، ممکن است پوسته پوسته شوند و به نظر محو شده باشند، اما این موضوع نیز کاملا طبیعی است. ابروها پس از حدود 30 روز رنگ و شکل نهایی خود را نشان خواهند داد. سپس می توان در جلسه دوم (جلسه شارژ) کار را تکمیل کرد.

قبل و بعد از میکروبلیدینگ

بایدها و نبایدهای میکروبلیدینگ

 • قبل از میکروبلیدینگ
 1. یک هفته قبل، از چیدن، اصلاح با موچین، موم یا الکترولیز خودداری کنید.
 2. دو هفته قبل، از آفتاب گرفتن خودداری کنید و زیر نور مستقیم آفتاب ننشینید.
 3. دو هفته قبل هیچ نوع لایه برداری انجام ندهید.
 4. استفاده از رتینول یا محصولات ویتامین A را یک ماه قبل متوقف کنید.
 5. چهار هفته قبل بوتاکس نزنید.
 6. روغن ماهی یا ویتامین E را یک هفته قبل مصرف نکنید (اینها رقیق کننده های طبیعی خون هستند).
 7. سه روز قبل، ابروهای خود را اپیلاسیون یا رنگ آمیزی نکنید.
 • در روز میکروبلیدینگ
 1. 24 تا 48 ساعت قبل از جلسه میکروبلید خود الکل مصرف نکنید.
 2. دو ساعت قبل از میکروبلیدینگ قهوه ننوشید.
 3. 3. 24 ساعت قبل از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • پس از میکروبلیدینگ

روزهای 1 الی 7

 1. قبلا گفته میشد که پس از انجام میکروبلیدینگ ابروهای خود را هر روز صبح و شب با آب و صابون آنتی باکتریال به آرامی بشویید، اما در آپدیت‌های جدید کمپانی فی و آنچه که در مرکز تخصصی میکروبلیدینگ یاسمن رییسی توصیه می‌شود آنست که تنها از آب استفاده شود و از اعمال هرگونه شوینده بر روی محل خودداری فرمایید. 
 2. از پاک کننده های حاوی اسید یا لایه بردار استفاده نکنید.
 3. بسیاری از افراد توصیه میکنند که از روغن نارگیل یا گل رز پس از انجام میکروبلیدینگ استفاده شود، اما با توجه به آنکه نحوه روغن گیری و اصالت روغن عمدتا برای ما محرز نیست اکیدا توصیه میکنیم که از اعمال این محلول بر روی ابروهای میکروبلید شده خودداری نمایید چرا که ممکن است باعث عفونت شود.

چنانچه هر گونه احساس خشکی، سوزش و یا خارش در محل ابرو داشتید کافیست مقدار کمی از پماد ویتامین AD را بر روی محل مورد نظر اعمال نمایید؛ همچنین می‌توانید از محصولات مراقبتی Tattoo Care (ژل های مراقبتی بعد از تتو) نیز استفاده نمایید.

نکاتی که پس از میکروبلیدینگ ابروهایتان باید در نظر بگیرید

 

 • از روبالشی تمیز استفاده کنید
 • به مدت 1 هفته از ورزش خودداری کنید
 • به مدت 1 هفته از آفتاب مستقیم خودداری کنید
 • به مدت 10 روز از دوش گرفتن طولانی مدت و بخار پرهیز کنید
 • به مدت 10 روز از شنا کردن خودداری کنید
 • تا زمانی که ابروها خوب نشده اند، هیچ گونه آرایشی نداشته باشید و از محصولات مراقبت از ابرو استفاده نکنید.
 • به یاد داشته باشید، کار میکروبلیدینگ ابروهای شما تا بعد از جلسه دوم تمام نمی شود.

سوالات متداول در مورد میکروبلیدینگ

1آیا ممکن است به میکروبلیدینگ حساسیت داشته باشیم؟
افرادی هستند که به برخی از رنگدانه ها حساس و آلرژی هستند، اما بسیار نادر است. در مرکز تخصصی میکروبلیدینگ یاسمن رییسی همیشه یک آزمایش پچ یا خراش انجام می شود تا قبل از شروع به کاراین اطمینان حاصل شود که فرد آلرژی ندارد.
2آیا میکروبلیدینگ ضرر و درد دارد؟
در واقع میکروبلیدینگ به خودی خود درد ندارد، بلکه بیشتر یک احساس است. این فرآیند به لطف پماد بی حس کننده ای که استفاده می شود، دردناک نیست. گاهی اوقات صدای تیغه وخراش های کوچک است که بیشتر مردم را میترساند در نظر داشته باشید که کل فرآیند بسیار سریع است و در واقع مدت زمان انتظار برای بی حسی است که بیشتر زمان را می گیرد (50 دقیقه)، و بنابراین شما برای 2 ساعت تمام زیر سوزن نیستید.
3آیا می توان ابروهای میکروبلید را اصلاح کرد؟
بله – رنگدانه مورد استفاده جای زخم یا تغییر رنگ نمی گذارد. بسیار مهم است که بدانید و درک کنید که ابروها در طی 7 تا 10 روز اول در طول فرآیند بهبودی که در آن پوسته‌ها تشکیل شده و پوسته پوسته می‌شوند تا 40 درصد در سایه تیره‌تر خواهند بود.
4میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟
میکروبلیدینگ بین 12 تا 18 ماه دوام می آورد، اما ماندگاری رنگدانه به نوع پوست شما بستگی دارد. افرادی که پوست کمی چرب‌تر دارند، حدود ۱۲ ماه دوام ، اما افرادی که پوست معمولی دارند می‌توانند تا ۱۸ ماه دوام بیاورند. اگر پس از 18 ماه یا بیشتر میکروبلیدینگ خود را شارژ نکنید، ابروهای شما در نهایت محو خواهند شد.
0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x