بهترین شوینده پوست + نحوه انتخاب “بهترین شوینده صورت”

بهترین شوینده پوست + نحوه انتخاب “بهترین شوینده صورت”

face wash for all skin type
 

آیا می‌دانید که شما به کمک یک پاک کننده یا شوینده صورت، که مطابق با خواسته‌های پوستتان انتخاب شده است می‌توانید به درمان و سالم ماندن پوست خود کمک کنید؟

ما همیشه به دنبال پاک‌کننده یا شوینده‌ای هستیم که با خواسته‌ و بدقلقی‌های پوست ما (چربی یا خشکی بیش از حد، پوسته پوسته شدن، رنگ کدر، براقی زیاد و ...) همخوانی داشته باشد.ما واقعیت آن است که معمولا برای یک انتخاب صحیح با مشکل مواجه می‌شویم.

در این مقاله نکات مهمی را با شما در میان می‌گذاریم که هنگام سرمایه‌گذاری روی پاک‌کننده‌ یا شوینده صورت خود باید به آن توجه کنید.

خانم‌ها توجه داشته باشید که ممکن است از کلمات شوینده و پاک کننده صورت بطور مترادف استفاده کنید، اما لازم و ضروری است که بدانید که این دو واژه به هیچ وجه یکسان نیستند.

Face Masks for Clear Glowing Skin: GLW Team's Favourites · GLW

تفاوت بین شوینده صورت و پاک کننده صورت

در گذشته های نه چندان دور، یعنی زمانی که تحقیقات در مورد زیبایی محدود بود، بیشتر مردم برای شستن پوست خود به صابون معمولی اعتماد می کردند (حالا از فکر کردن به این موضوع هم پوست تنمان کِش می‌آید). با این حال، با پیشرفت‌هایی که در فضای مراقبت از پوست صورت گرفته است، قفسه های محصولات پوستی با محصولات گوناگونی پر شده‌اند که انتخاب را سخت و گیج کننده می‌کنند. به دور از بسته‌ بندی‌های فانتزی و شیک، رایحه‌های معطر و بافت‌های جذاب، در اینجا به سوال اساسی‌تر (که اکثر مردم نادیده می‌گیرند) می‌پردازیم:

تفاوت بین شوینده صورت و پاک‌کننده صورت چیست؟

خب، اساسا یک پاک کننده صورت برای پاکسازی، آبرسانی و تسکین پوست شما ساخته شده است. پس از اعمال، بافت آن به صورت کرمی، شیری، ژل مانند یا حتی آبکی خواهد بود. در حالی که شوینده صورت برای تمیز کردن عمیق‌تر منافذ پوست شما ساخته می‌شود. این بافت اغلب کف آلود است یا وقتی روی پوست مرطوب شما اعمال می شود، کف می‌شود. و چیزی که این تمایز را آشکارتر می‌کند، پاکسازی یک فرایند آرامبخش اما شستشو یک فرآیند سریع و بی هیاهو است.

 

تفاوت بین شوینده صورت و پاک کننده صورت

 

انواع پوست

 

  • پوست خشک

اگر بیشتر روز خود را با لکه های خارش دار صورت یا جمع آوری تکه‌های پوسته پوسته شده خود می‌گذرانید، روی یک پاک کننده ملایم با ترکیبات آبرسان سرمایه‌گذاری کنید.  شوینده‌های غنی شده با اسید هیالورونیک، به پوست کمک می‌کند تا رطوبت خود را بدون از بین بردن روغن‌های طبیعی پوست شما حفظ کند تا درخشندگی، تازگی و جوانی پوستتان متبلور شود. بافت ژل مانند این شوینده‌ها، لکه‌ها و نقاط تحریک شده را تسکین می‌دهد و  به پوست درخشش مخملی می‌بخشد.

 

  • پوست چرب

اگر پوست چرب دارید، ما شست و شوی صورت با فوم های فاقد چربی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این شوینده‌ها پوست مستعد آکنه را بهبود می‌بخشند، عمیقاً پاکسازی می‌کنند و تیرگی را کاهش می دهند و درعین حال درخشندگی پوست شما را با پرو ویتامین B3، محلول روشن کننده قوی پوست، افزایش می دهد. همچنین خاصیت کف کنندگی آن ترشح بیش از حد چربی پوست را محدود و از مسدود شدن منافذ جلوگیری می کند.

 

  • پوست مختلط

اگر همه چیز سیاه و سفید بود، درک آنها آسان بود، اما به محض اینکه به منطقه خاکستری وارد می‌شویم، علامت سوال ظاهر می‌شود. مشابه این امر، دانستن نحوه انتخاب یک پاک کننده برای پوست مختلط است.بهترین گزینه برای پوست مختلط شوینده است که بدون صابون بوده و غنی شده با ویتامین E و آلانتوئین باشد. دو عنصر جادویی که به طور مشترک برای بازسازی، تغذیه و پاکسازی پوست کار می کنند. آلانتوئین از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کند تا پوست را آبرسانی کند، در حالی که ویتامین E خوب ترشحات سبوم طبیعی پوست را تنظیم می‌کند و پوست شما را مرطوب و درخشان نگه می‌دارد.

 

انواع پاک کننده صورت

انواع پاک کننده صورت

پاک کننده های ژلی
یک شوینده ژل شفاف که مانند رویا روی پوست می لغزد، برای شستن سبوم اضافی منافذ شما و شستن جرم های اضافی عالی عمل می کند. پاک کننده ژلی با پاکسازی هر اینچ از پوست شما، فورا اپیدرم را سفت می کند و تمام افتادگی های چرب را از بین می برد. با این حال، اگر با آکنه مزمن دست و پنجه نرم می کنید، پاک کننده ژل خود را با یک سبک زندگی خوب همراه کنید. به هر حال، تغذیه آگاهانه، خواب خوب، روتین تمرینی موثر و محصولات مناسب، سفر به سمت پوست بدون لک را تسریع می کنند.
پاک کننده های فومی
شوینده های کف کننده که تجربه لذت بخش کف کردن را برای شما به ارمغان می آورند، هنگامی که روی پوست کف می کنند، پاکسازی عمیقی روی پوست شما انجام میدهند. ذرات کف کننده کثیفی و مواد زائد را عمیقاً از منافذ شما خارج می کند و باعث می شود پوست شما احیا شود. این پاک کننده بهترین انتخاب برای پوست های چرب و مستعد آکنه است، خواص پاک کنندگی آن ها می تواند پوست های کدر و چرب را جوان کند. برای از بین بردن لایه های فونداسیون، محلول کف کننده مورد علاقه خود را با یک پاک کننده کف کننده جفت کنید. این ترکیب، تنها در چند مرحله ساده، تمام باقی مانده آرایش شما بدون هیچ آسیبی به پوست از بین میبرد.
پاک کننده های کرمی
همانطور که از نام آن پیداست، پاک کننده های کرم معمولاً قوام غلیظ تری دارند و حاوی مواد مرطوب کننده هستند. شیر و عسل! به همین دلیل است که در برخی مواقع از آنها به عنوان پاک کننده شیر نیز یاد می شود. و آن ها چه کار می کنند؟ این محصولات برای افرادی که پوست خشک یا حساس دارند، انتخابی بی‌نظیر هستند، زیرا رطوبت بی‌نظیری را ارائه می‌دهند. با این حال، عدم شستشوی صحیح آن می تواند منافذ شما را مسدود کند و باعث جذب باکتری ها شود. بنابراین، به پوست خود زمان دهید تا خیس بخورد و یک یا دو دقیقه به خود فرصت دهید تا کاملاً آن را بشویید.
پاک کننده بر پایه روغن
می دانیم که متناقض به نظر می رسد، اما استفاده از پاک کننده های روغنی برای پوست های چرب از تولید چربی اضافی جلوگیری می کند... و این درست است. این روغن برای مهار جوش های آکنه ضروری است، زیرا پوست بیش از حد خشک، یا پوستی که فاقد روغن های طبیعی بدلیل استفاده از محصولات خشن مبتنی بر الکل است، ممکن است منجر به تولید بیش از حد روغن برای جبران کمبود شود. پاک کننده های روغنی به طور موثر آرایش، کثیفی و سایر مواد زائد را پاک می کنند و در عین حال به آرامی پوست را حالت می دهند.
پاک کننده های میسلار
این پاک کننده فوق العاده است؛ آب میسلار رطوبت را به پوست میرساند، در حالی که پاک کننده های سورفکتانت از شر آلودگی خلاص می شوند. این ستاره مراقبت از پوست که از شناخته شده های پاک کردن آرایش محسوب میشود، برای انواع پوست عالی است (بله، درست است!) با این حال، کسانی که پوست فوق العاده حساسی دارند می توانند گزینه های بدون الکل یا عطر را جستجو کنند.
پاک کننده های خاک رس
خاک رس به عنوان یک ماده مراقبت از پوست، بیشتر به دلیل خواص پاک کنندگی آن شناخته شده است. شوینده های بر پایه خاک رس با بیرون کشیدن چربی اضافی و سموم از منافذ، پوست را پاکسازی می کنند. و به همین دلیل، آنها یک گزینه عالی برای پوست های مختلط یا چرب هستند - فقط مطمئن شوید که بعد از آن از یک مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید.

انواع شوینده صورت

انواع شوینده صورت

شوینده پوست خشک
اگر پوست خشکی دارید، شستشوی صورت شما باید یک پاک کننده ملایم با مواد مرطوب کننده و اسیدهای چرب به شکل روغن باشد. بهتر است در شوینده خود به دنبال موادی مانند وازلین، لانولین و روغن معدنی باشید.این نوع شوینده پوست را تمیز می کند و لایه نازکی از رطوبت روی آن باقی می گذارد. بعلاوه به دنبال شوینده‌ای باشید که ضد حساسیت، عاری از عطر، مواد شیمیایی یا الکل باشد و دارای فرمول غیر کف‌کننده باشد. همچنین مهم است که از صابون ها و پاک کننده های ضد باکتری با لایه بردارهایی مانند اسید سالیسیلیک یا گلیکولیک که همگی می توانند پوست شما را خشک کنند اجتناب کنید.
شوینده پوست چرب
شوینده صورت ایده آل برای افرادی که پوست چرب دارند باید حاوی موادی مانند آلوئه ورا و روغن درخت چای باشد که هر دو ترکیبات ملایمی هستند که تولید چربی را متعادل کرده و از شفافیت پوست حمایت می کنند. به خاطر داشته باشید که شوینده ای مناسب است که بعد از آن احساس خشکی و سفت شدن در پوستتان نداشته باشید. از پاک‌کننده‌هایی که حاوی روغن یا الکل در ترکیبات هستند خودداری کنید، زیرا تنها نوع پوست چرب شما را تقویت می‌کنند. اگر پوست مستعد آکنه دارید، صورت خود را دو بار در روز با یک شوینده مبتنی بر اسید سالیسیلیک بشویید. اسید سالیسیلیک منافذ را باز می کند و چربی اضافی را از بین می برد.
شوینده پوست مختلط
هم پوست حساس و هم پوست مختلط میبایست از یک شوینده فوق العاده ملایم استفاده کنند. این افراد باید به دنبال شوینده صورت بدون عطر، ضد حساسیت، پارابن و صابون باشند که پوست آن ها را تحریک نکند.
0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x